Si të përfitoni sa më shumë nga një bonus i mirëpritur i kazinosë në internet

Si të përfitoni sa më shumë nga një bonus i mirëpritur i kazinosë në internet

26 May 2021 Nga By Rochelle Royal

Pavarësisht nëse jeni një fillestar në botën e kazinove në internet ose jeni veteran, do të dini se pothuajse çdo kazino në internet tërheq lojtarët e saj me bonuse të paharrueshme. Në veçanti klientët e rinj shpesh përfitojnë nga një bonus i mirëpritur, kjo zakonisht bëhet në një formë të përqindjes në depozitën tuaj të parë. Shumica, ndeshjet e depozitave, shpërblimet variojnë nga 50% deri në 500% në disa raste.

Pyetja është: a duhet të zgjedh kazinonë që ofron bonusin më të lartë? Ne do të sugjeroja shumë jo!

Shanset janë që bonusi i ndeshjes 500% të ketë kushte të pamundura bonusi që duhet të përmbushen para se të bëhet një pagim. Do të thotë, shumica e kohës pothuajse gjithmonë do të humbni depozitën tuaj të parë.

Duke pasur këtë në mendje, ne mendojmë se është shumë e rëndësishme të informohemi për mënyrën se si funksionojnë bonuse dhe për çfarë duhet të shikojmë kur mendojmë bashkimi në një kazino në internet. Kjo është pikërisht ajo që mund të zbuloni në UltraGambler.

Llojet e Bonuseve

Çdo kazino në internet do të ketë një lloj bonusi në ofertë, dhe shpesh mjaftueshëm ato janë një fitore e mirë. Kazinoja merr një lojtar të ri, reklamim falas nga goja e gojës dhe ju merrni një shpërblim të bukur të vogël në këmbim.

Llojet e shpërblimeve të disponueshme ndryshojnë, por këto janë më të zakonshmet:

  • Bonusi i Depozitës së Re - klientët e rinj marrin një bonus të llojeve vetëm për regjistrim, nuk nevojitet asnjë depozitë fillestare.
  • Bonusi i Mirëseardhjes - lojtarët do të marrin një bonus përqindjeje të përputhur në depozitat (a) e tyre të parë.
  • Bonus Ringarko - ky është i njëjti parim si bonusi i mirëseardhjes por synohet drejt klientëve ekzistues. Sidoqoftë, përqindja shpesh është më e ulët se bonusi fillestar i mirëseardhjes.
  • Bonusi i Besnikërisë - Bazuar në një histori të lojrave të lojtarëve, ju mund të përfitoni nga të gjitha llojet e shtesave shtesë pa pasur nevojë të bëni asgjë. Rrotullimet falas, kreditë e lojërave ose të mirat e tjera shpesh janë të njohura.
  • Kthimi i Parave - klientët marrin një përqindje fikse të depozitës ose humbjeve tuaja në llogarinë tuaj.

Në shumicën e rasteve, përveç disa shpërblimeve të kthimit të parave, nuk mund t'i transferoni fondet e bonusit drejtpërdrejt dhe drejtpërdrejt në llogarinë tuaj bankare. Kazinot vendosin këtë rregull sepse ata duan që ju të provoni lojërat e tyre dhe të qëndroni me ta për aq kohë sa të jetë e mundur.

Këtu hyjnë në lojë termat dhe kushtet e bonusit. Kjo do të thotë se cilat kushte duhet të plotësohen para se të jeni në gjendje të tërheqni fitimet e fituara nga loja me një bonus.

Shtesa mbi një Bonus

Më shpesh sesa jo si një bonus, lojtarët do të marrin një numër rrotullimesh falas si shtesë shtesë. Rrotullimet falas do t'ju lejojnë të bëni tjerr një automat specifik, zgjedhur nga kazinoja, një numër i caktuar herë pa qenë e nevojshme të paguani para.

Pasi të keni përdorur të gjitha rrotullimet tuaja, gjithçka që keni fituar zakonisht shtohet në llogarinë tuaj. Sidoqoftë, vlen të shikoni kushtet se si mund të tërhiqni fitimet e bëra nga rrotullimet falas. Kërkesat e basteve ndryshojnë për çdo kazino, prandaj sigurohuni që t'i shikoni para se të merrni ndonjë vendim për t'u regjistruar.

Shumica e rrotullimeve zakonisht vlen vetëm një cent (euro) por gjithmonë ia vlen t'i luani pasi nuk e dini kur një automat do të paguajë, veçanërisht nëse shumë lojtarë po përdorin rrotullimet e tyre falas në të njëjtën kohë. Mbi të gjitha, edhe një fitore e vogël është një fitore dhe të jep atë zhurmë të vogël!