Kazinoja Online Hong Kong

Kazinoja Online Hong Kong

Banorët e territorit të Kinës që kërkojnë të vendosin disa baste në internet shpesh zgjedhin të vizitojnë kazinotë online me bazë në Hong Kong. 

Kazinotë në Hong Kong janë nën kontroll të fortë, i cili kufizon numrin e kazinove në dispozicion. Qeveria lokale ka kufizuar numrin e organeve të autorizuara që mund të ofrojnë shërbime kumari.

Kur bëhet fjalë për kazinotë në internet në dispozicion në Hong Kong, këto priren të jenë të paautorizuara nga qeveria. Sidoqoftë, nuk duket se i ndalon qytetarët të regjistrohen në faqe të tilla. Kjo u jep ofruesve të huaj një fushë të ndershme loje dhe shumë prej tyre ofrojnë lojëra me para të vërteta në faqet e tyre.

Për t'ju ndihmuar të gjeni kazinotë më të mira në internet të disponueshme në Hong Kong, ne kemi krijuar një listë kryesore për ju.

Udhëzuesi ynë për faqet më të mira të kazinosë në internet HK

Ka kaq shumë kazino në internet të etur për të tërhequr lojtarë me rrota të larta nga Hong Kong. Për shkak të kësaj, ata janë të gjithë në konkurrencë me njëri-tjetrin dhe për këtë arsye jashtëzakonisht bujarë kur bëhet fjalë për ofertat e mirëseardhura.

UltraGambler ka rishikuar kazinotë më të njohura që pranojnë lojtarë nga HK. Ne kemi një listë shumë të plotë të kritereve që ne kërkojmë në mënyrë që të bëjmë listën e vendeve më të mira të kazinosë në Hong Kong.

Oferta dhe promovime të mirëseardhjes

Faqet më të mira të kazinove në internet në Hong Kong konkurrojnë vazhdimisht me njëri-tjetrin duke ofruar bonuse të mirëseardhjes për rënien e nofullës. Bonuset më të mira për mirëseardhje kanë tendencë të ofrojnë promovime të mëdha depozitash dhe / ose rrotullime falas në makinat e caktuara të lojërave elektronike. Sidoqoftë, gjithmonë sigurohuni që të shikoni termat dhe kushtet. Bonuset e asnjë depozite shpesh ofrohen në shumë site.

Për më shumë informacion mbi zgjedhjen e bonusit më të mirë të mirëseardhjes, vizitoni: Si të përfitoni sa më shumë nga bonusi juaj i mirëseardhjes.

Kazino Lojërat

Pavarësisht se për çfarë loje keni humor, shumica e kazinove në internet që ne rekomandojmë u ofrojnë klientëve të tyre një zgjedhje të madhe lojrash. Lojërat më të njohura për të luajtur janë lojëra elektronike me video, me shumicën e vendeve që kanë për të zgjedhur 1000 të ndryshëm. Disa mund t'i luani falas (si praktikë) atëherë ato shkojnë deri në mega pagesa në jackpots progresive.

Shumica e kazinove ofrojnë mundësinë për të hyrë në lojëra të drejtpërdrejta të tregtarëve, këto provojnë të jenë shumë të njohura nga qytetarët e Hong Kongut. gjithashtu mund të zgjidhni tavolina virtuale nëse nuk ju pëlqen të angazhoheni me një tregtar të vërtetë dhe lojtarë të tjerë.

Metodat e depozitimit dhe tërheqjes

Para se të regjistroheni për një kazino online në Hong Kong është më mirë të kontrolloni nëse mënyra juaj e preferuar e pagesës është e disponueshme. Ju mund ta bëni këtë duke vizituar seksionin e Pagesave në faqen e internetit, kjo do t'ju tregojë se cilat metoda mund të përdorni për të depozituar dhe tërhequr fonde.

Nëse dëshironi të përdorni dollarë Hong Kong përmes një karte krediti ose transfer bankar ose preferoni Bitcoin, duhet të jeni në gjendje të gjeni një kazino që ka këto mundësi në dispozicion.

Të gjitha kazinotë që kemi shqyrtuar kanë informacion se cilat metoda janë në dispozicion.

Siguria dhe licencimi

Kazinotë online në HK nuk do të licencohen nga pushteti vendor, megjithatë, kjo nuk do të thotë se nuk janë të licencuar në një shoqatë tjetër kumari. Kazinotë që ne rekomandojmë do të kenë gjithmonë një formë të licencimit, kjo do të bëhet përmes Autoritetit të Lojërave të Maltës ose Komisionit të Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar.

Ne gjithashtu sigurohemi që kazinotë po përdorin teknologjinë e kriptimit, duke e mbajtur informacionin tuaj të sigurt dhe të sigurt.

Mbështetja e klientit

Një nga aspektet më të rëndësishme të një kazino të mirë në internet janë opsionet në dispozicion për të kontaktuar mbështetjen e klientit nëse ka ndonjë problem me llogarinë tuaj ose faqen. Agjentët mbështetës duhet të jenë miqësorë dhe të ditur në mënyrë që të ketë ndonjë problem.

Gjithmonë duhet të kontrolloni që kazino ofron mbështetje 24/7 përmes postës elektronike, telefonit dhe / ose bisedës së drejtpërdrejtë.

Ofruesit e programeve në dispozicion në Hong Kong

Përzgjedhja e kazinove në internet Hong Kong që gjenden në UltraGambler janë të gjithë emra të njohur me reputacion, prandaj ata përdorin ofruesit më të mirë të programeve për lojërat. Ju do të keni gjasa të gjeni markat e mëposhtme ndërsa luani:

 • Entertainment neto
 • Novomatic
 • Betsoft
 • realtime Gaming
 • Microgaming
 • Luaj pragmatik
 • rival

Lojëra të kufizuara por të disponueshme gjerësisht

Ngjashëm me pjesën tjetër të Kinës, sipas një ligji të ri, Urdhri i Lojërave të Fatit 1977, nuk ka kazino me bazë në tokë në territor. Sidoqoftë, një mënyrë rreth kësaj është që anijet e lundrimit me një kazino në bord të vijnë në bankën e të akuzuarve ku hipin qytetarët dhe më pas anija udhëton në ujërat ndërkombëtare përpara se të marrë ndonjë bast.

Illegalshtë e paligjshme për këdo që të operojë një kazino në internet nga territori i Hong Kongut ose Kinës kontinentale. Sidoqoftë, qeveria nuk ka ndonjë interes të ndalojë qytetarët të luajnë në këto faqe për sa kohë që ata janë nga operatorët jashtë shtetit.

Si të Regjistrohemi në një Kazino Online të HK

Së pari, do t'ju duhet të hidhni një vështrim në listën e mësipërme dhe të zgjidhni se cila kazino përshtatet më mirë me nevojat tuaja. Gjërat për t'u marrë parasysh përfshijnë:

 • Welcome Bonus
 • Metodat e depozitimit / tërheqjes
 • Kazino e drejtpërdrejtë në dispozicion
 • Lojëra elektronike të preferuara
 • Regjistrimi i lehtë.

Lajmi i mirë është se shumica e kazinove që rishikojmë do të shënojnë të gjitha këto kuti.