Këshilla për garën me kuaj

Faqet më të mira të basteve për garën me kuaj shpesh mbledhin këshilla për garat me kuaj në çdo garë, në çdo kurs, çdo ditë dhe të gjitha FALAS! Shumica gjithashtu do të publikojnë zgjedhje alternative kur ka një jo-garues.

Si dhe duke mbuluar ngjarjet kryesore të garave si Festivali Cheltenham, Aintree Grand National dhe Royal Ascot, librat sportivë gjithashtu do të ofrojnë këshilla garash për çdo kurs të madh në Mbretërinë e Bashkuar me një seksion të dedikuar për secilën pistë.

Parashikimet e Garave me Kuaj

Gara me kuaj është një nga shumë pak sporte që luhen pothuajse çdo ditë të javës. Ju mund të garantoni se ka një garë me kuaj të planifikuar diku në botë dhe shumica e tyre do të shfaqet në platformat e transmetimit përmes librave sportivë në MB.

Gama jonë e librave të garave shikon ngjarje që zënë vend në një larmi pistash dhe marrin një mori garash, kështu që pa marrë parasysh nëse jeni këtu duke kërkuar sugjerime dhe parashikime mbi Grand National ose doni informacione për garën tjetër në Haydock, do ta gjeni nga rekomandimet tona.

Ofertat e basteve sportive

Bonus 100% në depozitën e parë

T & Cs Aplikoni

Bast Minimumi prej 5 & dhe Merrni 30 £ në Bonuse

T & Cs Aplikoni

Bonus 100% deri në 25 € + 10 € Bast Falas

T & Cs Aplikoni

50 Euro Bonus për Depozitën e Parë

T & Cs Aplikoni

Programi i Garave me Kuaj

Orari i garave me kuaj është një ngjarje gjatë gjithë vitit dhe ekziston gjithmonë një garë e vlefshme për një bast që të bëjë bast. Padyshim, oraret e garave të mëdha me kuaj zhvillohen vetëm një herë në vit, këto gara kryesore shohin emrat më të mëdhenj dhe kuajt më të mirë. Njerëzit e tillë si Cheltenham Festical dhe Grand National janë ngjarjet më të mëdha në orarin britanik të garave me kuaj.

Mund të jeni të sigurt se këshillat e garave me kuaj marrin parasysh të gjitha garat kryesore që zhvillohen çdo vit, si dhe garat e tjera më të vogla. UltraGambler gjithmonë poston shanse dhe parashikime në garat me kuaj në gara më të vogla për t'ju dhënë mundësinë më të mirë kur bëni bast.

Mund të gjesh shanse për gara me kuaj për kurset e mëposhtme:

Aintree

Curragh

Huntingdon

Pallto

Southwell

Askot

Doncaster

Kelso

Newton Abbot

Stratford

Ayr

Poshtë Royal

Kempton

Nottingham

Thirsk

Ballinrobe

Downpatrick

Killarney

Perth

Tipperary

Bangor

Dundalk

Leicester

Plumpton

Towcester

Dush

Epsom Downs

Leopardstown

Pontefract

Tramore

Beverley

Shtëpi zanash

poemë humoristik pesëvargësh

Punchestown

Uttoxeter

Brighton

Fakenham

Lingfield

Redcar

Warwick

Carlisle

Ffos Las

Ludlow

Ripon

Wetherby

Kartel

Mirupafshim

Tregu Rasen

Shkoder

Wexford

Katerika

Goodwood

Musselburgh

Royal Ascot

Wincanton

Chepstow

Parku Gowran

Nas

Salisbury

Windsor

Chester

Hamilton

Navan

Sandown

Worcester

Clonmel

Haydock

Newbury

Sedgefield

Yarmouth

tapë

Hexham

Njukastëll

Sligo

York

Strategjia e Garave me Kuaj

Në seksionin e ardhshëm, ekipi ynë i ekspertëve do të ndajnë këshillat e tyre kryesore për të bërë zgjedhjet e duhura kur bëhet fjalë për bastet e garës me kuaj. Këto këshilla do t'ju ndihmojnë të rrisni bankroll dhe t'ju vendosin në rrugën e duhur për t'u bërë një fitues i basteve në kohë të madhe.

Filloni me Kalin

Gjëja e parë që duhet të dini është historia e kalit, kështu që filloni duke studjuar kalin aktual për të cilin dëshironi të vini bast. Aspekti më i rëndësishëm për kërkimin është përvoja dhe regjistrimi i kuajve; cili është raporti i tyre fitim / humbje? A kanë garuar më parë në pistë? Si kanë dalë në garat e tyre të fundit?

Tjetra dëshironi të kontrolloni gjendjen aktuale të kalit; a është mbingarkuar së fundmi apo pjesa tjetër e përshtatshme? A ka ndonjë lëndim ose çështje shëndetësore të kohëve të fundit? Sa shpesh garohet me kalin?

Në mënyrë ideale, ne do të këshillonim të shikonit kalin tuaj të preferuar në një garë para se të vini bast mbi të pasi kjo do t'ju japë më shumë një ide mbi llojin e stilit të vrapimit dhe mënyrën se si ata punojnë me kalorësin e tyre.

Historia e Kalorësit

Shumë bastore rishtar në garat e kuajve i hedhin të gjitha hulumtimet e tyre në kalin për të cilin kërkojnë të hedhin bast dhe harrojnë të shikojnë kalorësin, atë që ngas kalin. Ka disa gjëra për t'u marrë parasysh kur studioni një kalorës.

Së pari: shikoni në historinë e tyre të fitoreve / humbjeve dhe nëse ata kanë fituar kohët e fundit peshë apo po kthehen nga një pauzë. Të gjithë këta faktorë kontribuojnë në mënyrën e kalërimit të një kali.

Së dyti: duhet të kontrolloni përvojën e tyre me kalin specifik në të cilin po kërkoni të vini bast dhe pistën në të cilën do të garojnë. Një kalorës dhe kali i tij duhet të jenë plotësisht të sinkronizuar. Gjithashtu, jo të gjitha pjesët janë të njëjta, kështu që bën ndryshimin nëse kalorësi është i njohur me të.

Itsshtë gjithçka rreth pista

Jo të gjitha pistat janë krijuar të barabarta, të njëjta me pistat F1, ato janë të gjitha të ndryshme dhe kjo nuk ndryshon me garat me kuaj. Jo vetëm që keni sipërfaqe të ndryshme (papastërti, terren, sintetike) por edhe kushte moti (shi, erë, diell i ulët) dhe vendndodhje të pistave (lagështia, temperatura, ngopja e tokës).

Për të marrë një vendim të informuar, ndërsa merrni parasysh të gjithë këta faktorë, duhet të shikoni më lart, kalorësin dhe kalin. Shikoni historinë e tyre si një ekip dhe nëse ka ndonjë histori të tyre duke garuar në kushte të ngjashme në të kaluarën.

Kur bëhet fjalë për vetë pistën, kushtet kanë shumë rëndësi. Nëse pista është me baltë, do të jetë më e vështirë për kalin të garojë. Nëse lagështia është e ulët, toka do të jetë më e fortë dhe do të ndikojë në ndikimin e vendosur në nyjet e kuajve.

Bast në çdo garë

Kjo është ndoshta këshilla më e rëndësishme për të mbajtur mend! Nëse jeni duke luftuar për të zgjedhur vetëm një kal në garë, gjëja më e mirë për të bërë është të mos zgjidhni asnjë. Ndonjëherë një libër garash do ta kuptojë mirë dhe do të ofrojë një fitore të mundshme të lartë, por nganjëherë ata nuk janë të sigurt dhe vendosin një bast në këtë situatë që do të mendoni, kumar dhe do të përfundoni.

Bastet e Garave me Kuaj Përfundojnë

Me këtë ndarje të shpejtë të këshillave ju tani jeni të pajisur me mjetet e nevojshme për të filluar bastet dhe fitimet në garat me kuaj.

Vetëm Mos harroni: merrni kohën tuaj kur filloni për herë të parë. Bëni kërkimin tuaj dhe zhvilloni formulën tuaj fituese. Askush nuk del nga porta një fitues i vazhdueshëm nëse nuk janë jashtëzakonisht me fat.