Këshilla për bastet Norwich City vs Watford

Fillimi » Lajme » Këshilla për bastet Norwich City vs Watford

Në fund të regjistrit, Norwich duket se do të kthejë pasurinë e tyre pasi ata presin një ekip tjetër të vështirë, Watford, në Carrow Road Stadium të Shtunën. Këshillat dhe mundësitë e basteve mund të paraqiten me vlerë kur përplasen dy skuadra të dëshpëruara. Dhe, edhe pse është herët në sezon, kambanat e alarmit të rënies duhet të bien për tifozët e të dy skuadrave. Kjo do të jetë veçanërisht e vërtetë për mbështetësit e Norwich, të cilët ende nuk e kanë parë skuadrën e tyre të fitojë një pikë të vetme këtë sezon. Me të dy skuadrat që vijnë nga një humbje, a do të ketë fishekzjarre apo një shfaqje të shurdhër?

Norwich City vs Watford

Data: 18 shtator 2021

Vendi: Stadiumi Carrow Road

Koha: 4 pasdite (koha e Mbretërisë së Bashkuar)

Të dy tifozët e Norwich dhe Watford do të mësohen të kenë netë pa gjumë gjatë rënies, por ndoshta jo zakonisht aq herët në sezon. Kështu që tifozët e Kanarinave do të mbushin stadiumin e tyre të shtunën me brohoritje për ekipin e tyre për të marrë pikë në regjistër. Në të vërtetë, ata mund të ndihen pak të vështirë pasi u përballën me një barazim të keq që nga fillimi i Premier League - përballë disa ekipeve kryesore që askush nuk priste që ata të mposhtnin. Nga ana tjetër, megjithatë, rruga duhet të jetë pak më e lehtë për Norwich tani e tutje, dhe kjo përballje kundër Watford mund të jetë fillimi i një udhëtimi më pak të trazuar. Të përballesh me të gjithë Liverpoolin, Manchester City -n, Leicester -in dhe Arsenalin në katër javët e tyre të para të sezonit të ri të Premier League është gjë e tmerrshme. Shqetësimi, natyrisht, është se besimi i lojtarëve është dëmtuar aq rëndë sa ata do të jenë mësuar të humbasin deri tani.

Forma e Watford në një shikim mund të duket superiore pasi ata të paktën kanë rrëmbyer 3 pikë këtë sezon. Por për të qenë i sinqertë, kjo nuk është të krahasosh mollët me mollët. I promovuar rishtazi, Watford ka pasur një pasazh shumë më të drejtpërdrejtë deri më tani, dhe padyshim që gjërat do të bëhen edhe më tronditëse për skuadrën pasi fillojnë të përballen me rivalë më të frikshëm. Ndërsa ata e filluan sezonin me një fitore të golave ​​3-2 ndaj Aston Villa, ka pasur pak arsye që tifozët e Hornets të festojnë pasi skuadra është pushtuar në secilën prej tre ndeshjeve të saj të ardhshme në Premier League. Dhe, jo domosdoshmërisht për gjigantët në formë, por më tepër për Brighton, Tottenham dhe Wolves. Kështu që ky sezon nuk po ecën me not, dhe ka shumë për t'u frikësuar në horizont për Hornets. Ka shumë të ngjarë që ka shumë pak besim në këtë takim të Shtunën.

Shanset e basteve Norwich vs Watford

Ndonjëherë, shikimi i regjistrit dhe pikëve të shënuara këtë sezon është treguesi më i mirë kur vlerësoni shanset për një ndeshje futbolli. Në këtë rast, megjithatë, nuk është kështu. Për shkak të natyrës mashtruese të barazimit deri më tani, siç u përmend, rruga për të dy ekipet ka qenë shumë e ndryshme. Kjo, e kombinuar me avantazhin në shtëpi, me të drejtë e vendosi Norwich në krye të bordeve të libralidhësit. Por sa të sakta janë shanset më poshtë, dhe a ka ndonjë mundësi basti ose këshilla të mira bastesh që mund të nxirren? Hidhini një sy shanseve aktuale; atëherë, ne do të zbërthejmë formën e secilit ekip dhe do të bëjmë një vlerësim.

Nënvizimi/Nënvizimi i sezonit

Norwich

Highlight: Norwich 6 - 0 Bournemouth (Raundi i 3 -të i Carabao Cup)

Duke parë sikur Norwich ka humbur të katër ndeshjet e Premier League, është e sigurt të thuhet se kulmi i shfaqjeve të tyre aktuale është në të vërtetë në Carabao Cup. Aty ata e mposhtën Bournemouth me gjashtë gola para një turme të gjallë të tifozëve të Kanarisë në stadiumin e tyre. Mjaftoi një gol hapës i minutës së 12-të nga transferimi i shtrenjtë i kohëve të fundit Christos Tzolis për të hapur portat e përmbytjes, dhe shkrimi së shpejti ishte në mur. Norwich gjeti pjesën e prapme të rrjetës lehtë dhe shpejt, ndërsa një skuadër e mbingarkuar e Bournemouth dukej e habitur.

Ndërsa kjo ishte një paraqitje bie shumë në sy, e denjë për tu theksuar, duhet theksuar gjithashtu se ndeshja e fundit e Norwich-rënia 1-0 larg shtëpisë nga Arsenali ishte gjithashtu një paraqitje e shkëlqyer.

Lowlight: Manchester City 5 - 0 Norwich

Ndërsa pothuajse çdo ekspert që hyn në këtë lojë do të kishte parashikuar me siguri një fitore të City, zhgënjimi qëndron në atë se sa keq kapitulloi Norwich. Nga goli fillestar i Krul në minutën e 7-të deri te ai i Mahrezit në minutën e 84-të, kjo ndeshje ishte e tëra një kahje. Në asnjë moment Norwich as nuk dha një shkëlqim të rezistencës së duhur.

Watford

Pika kryesore: Watford 3 - 2 Aston Villa

Hornets po gumëzhinin në Vicarage Road ndërsa i trajtuan tifozët e tyre me një fillim emocionues të sezonit të ri të Premier League. Duke filluar me fillimin 3-0, Watford dukej se ishte mbushur me besim. D Bonaventure filloi përrallën duke gjetur rrjetën në minutën e 10 -të, me Sarr që konsolidoi rezultatin në minutën e 42 -të dhe Hernandez përfundoi në mënyrë efektive marrëveshjen me një gol mahnitës në minutën e 67 -të. Ndërsa Watford e hodhi rojën e tyre pak më vonë, duke i lejuar Villa dy gola të kthyer, ata kurrë nuk ishin në rrezik humbjeje.

Lowlight: Brighton 2 - 0 Watford

Të freskët nga ndeshja e tyre fantastike e hapjes, Watford udhëtoi në Stadiumin American Express Community për t'u përballur me Brighton. Fatkeqësisht, menjëherë pas fillimit, u bë e qartë se Hornets ishin jashtë stilit të ulët. Jo vetëm që ata hoqën dorë vazhdimisht nga posedimi, por ata kishin vetëm një goditje në portë gjatë gjithë 90 minutave. Ata u lanë në blloqet e fillimit, duke mos fituar kurrë ritëm dhe vrull, dhe pasi ekipi vendas shënoi në minutën e 10 -të, gjërat u përkeqësuan - në përgjithësi, një ditë e harruar më së miri për tifozët e Watford.

Skuadra Lajme

Thashethemet thonë se nuk do të ketë ndonjë ndryshim domethënës pasi të dy ekipet, pavarësisht rezultateve të fundit, duket se kanë mbështetjen e plotë të menaxhmentit. Dikush do të shpresonte, megjithatë, se Watford mund të forconte disi atë që ka qenë një formacion sulmues i vendosur.

Paraqitja e ndeshjes

Ndërsa Watford mund ta mbajë kokën lart pasi të vijë në Premier League dhe të hapet me një fitore, ka ende shumë përmirësime për të bërë nëse ata duan të jenë seriozisht konkurrues në këtë nivel. Hyrja e Hornets në top-fluturimin ka qenë një barazim disi i butë, dhe ndeshja e së shtunës kundër Kanarieve do të ishte fillimi i një rruge të vështirë përpara. Ndërsa ata vërtet treguan aftësitë e tyre për shënimin e golave ​​kundër Villa, ata ende nuk kanë gjetur golin e portës në Premier League. Kjo mungesë e golave ​​duhet të sjellë shqetësime për lojërat e tyre sulmuese.

Norwich nuk është një fuqi e madhe për momentin, megjithëse, pa fitore në Premier League këtë sezon. Megjithatë, si një kalë garash që bie në klasë, ekipi duhet të shijojë perspektivën për t'u përballur me kundërshtarët e kalibrit më të vogël sesa në daljet e tyre të fundit. Dhe, ata, në fund të fundit, kanë treguar se çfarë mund të bëjnë kur të ndodhë kjo - nuk duhet të shikojmë më tej sesa shkatërrimi i Bournemouth nga Kupa Carabao. Forshtë për këto arsye, plus avantazhin e turmës vendase që Norwich është zgjedhur të mbizotërojë. Ashtë një rast i shikimit të parë që nuk pikturon një pamje krejtësisht të saktë të situatës. Kanarinat janë ekipi më i fortë pavarësisht se nuk kanë asnjë pikë të vetme këtë sezon, dhe ata janë përzgjedhur për t'u dhënë fansave të tyre diçka për të kënduar të Shtunën. Një element dyshimi është se Watford mban një avantazh ndaj Norwich në takimet kokë më kokë. Sidoqoftë, Norwich është një përzgjedhje paraprake për të mbizotëruar dhe për të kthyer pasurinë e tyre duke vënë pikë të vlefshme në regjistër.

Këdo që vendosni të vini bast në këtë takim, sigurohuni që të maksimizoni shanset tuaja fituese me një bast falas ose bonus depozite më poshtë:

Ka pak arsye për të menduar se kjo ndeshje do të kishte ndonjë ndikim në garën për titullin në Premier League - në fund të fundit, të dy ekipet janë duke vuajtur. Sidoqoftë, nëse po mendoni se kush do ta ngrejë trofeun, këtu janë shanset më poshtë.