3 rregulla për të përfituar sa më shumë nga bonusi juaj i kazinosë në internet

3 rregulla për të përfituar sa më shumë nga bonusi juaj i kazinosë në internet

27 May 2021 Nga By Rochelle Royal

Në vijim të artikullit tonë të fundit “Si të përfitoni sa më shumë nga një bonus mirëseardhjeje”Ne duam të ofrojmë disa këshilla të mëtejshme për këtë çështje. Kështu që ne do të shohim 3 rregullat më të rëndësishme kur bëhet fjalë për regjistrimin në një kazino në internet.

Pra, nëse jeni një fillestar i plotë ose një lojtar me përvojë, nëse merrni këto rregulla në bord do të keni shansin më të madh të keni një bonus kazino të paguar në llogarinë tuaj bankare dhe jo vetëm të uleni në llogarinë tuaj të lojtarit.

Le të vazhdojmë të lexojmë dhe deri në fund të artikullit, ju do të dini ndryshimin midis një bonusi të mirë të kazinosë dhe një të keqi.

Rregulla 1: Kontrolloni përqindjen e bonusit dhe bonusin maksimal

Ndoshta një nga gjërat më të rëndësishme për të parë dhe krahasuar është përqindja e bonusit ndërmjet kazinove të ndryshme në internet, në këtë mënyrë ju do të merrni bonusin maksimal.

Shumica e kazinove në internet ofrojnë një bonus të mirëpritur i një bonusi 100% në depozitën tuaj të parë, por ka edhe disa atje që ofrojnë një 150% ose 200% më tërheqës. Më shpesh sesa një bonus ndeshje kufizohet në një shumë të caktuar, por ka disa përjashtime që nuk kanë asnjë kufi.

Shembull:

Nëse depozita e bonusit është 200% dhe bonusi maksimal është 200 £, mos bëni depozitë më shumë se 50. Në këtë mënyrë ju do të merrni më pas 50 + 100 £ 150 = XNUMX as si një bilanc fillestar nga depozita juaj e parë.

Duke hyrë si duhet në përqindjen e bonusit dhe në bonusin maksimal, ju mund të përcaktoni shumën optimale të depozitës së parë. Sidoqoftë, merrni parasysh që ashtu si me një përshtypje të parë, depozitën e parë mund ta bëni vetëm një herë.

Rregulla 2: Kontrolloni Kushtet e Bastit të Bonusit

Shumë lojtarë bëjnë gjykim të gabuar kur bëhet fjalë për kushtet e bastit të një bonusi. Ashtë DUHET që të lexoni dhe kuptoni termat dhe kushtet e bonusit para se të bëni një depozitë. Në fund të fundit, ju nuk do të nënshkruheni në një kontratë detyruese pa lexuar më parë përmes T&S.

Të gjitha kazinotë në internet kanë kushtin që çfarëdo shume parash parash që ju merrni më shumë, të ndahen një numër minimal herë, para se të jeni të lirë ta tërhiqni atë. 

Shpesh njihet si "kërkesa e bastit" ose "kërkesa për të luajtur". Sa më e ulët të jetë kjo shumë, aq më mirë është për ju si lojtar. Kjo do të thotë që sa më i ulët të jetë numri i herëve që duhet të bastisni në lojëra aq më e mundshme dhe më e lehtë do të jetë të plotësoni kërkesën dhe të arrini fitimet tuaja.

Shuma mesatare e bastit është midis 25x dhe 40x bonus. Sidoqoftë, ka disa kazino atje që do të përpiqen t'ju tërheqin me 100x ose edhe 200x. Këto kazino janë pothuajse e pamundur për të përmbushur kërkesat.

Shembull:

Ju merrni një bonus prej 50 £ me një kërkesë për bast 40x. Në këtë shembull, kjo do të thotë që ju duhet të vini bast 40x £ 50 për të qenë në gjendje të paguhen paratë tuaja të bonusit. Kështu që në total, do të duhet të vini bast 2,000. Nëse më pas e krahasoni këtë me një bonus prej 100x, kur tashmë duhet të vini bast 5,000 to për të qenë në gjendje të arrini para në fitimet tuaja.

Kjo është arsyeja pse është jashtëzakonisht e rëndësishme për ju të lexoni shtypjen e hollësishme të termave dhe kushteve të bonusit. Zakonisht do të gjeni T&S të fshehura nën titullin Promovime ose Bonuse ose ndonjëherë në FAQ.

Rregulla 3: Cilat Lojëra Numërojnë Drejt Bonusit

Jo çdo lojë në një kazino në internet vlen për lëshimin e një bonusi. Më shpesh sesa jo kazino e tregtarit të gjallë lojërat nuk llogariten në kushtet e bonusit. Kazinotë e drejtpërdrejtë priren të kenë bonuse të tyre me kërkesa specifike.

Slotet zakonisht janë burimi kryesor i kërkesave të bonusit, sidoqoftë, nuk janë gjithmonë të gjitha vendet e lojërave elektronike, por ndonjëherë edhe një specifike, e zgjedhur nga kazinoja.

Vizitoni Top Casinos Online me Bonuset më të mira për Mirëseardhje

Bonus 100% deri në 25 £ +20 Rrotullime Falas

T & Cs Aplikoni

Bonus 100% depozitë +50 rrotullime falas

T & Cs Aplikoni

100% deri në 100 300 +XNUMX Rrotullime Falas

T & Cs Aplikoni

100% deri në 100 200 +XNUMX Rrotullime Falas

T & Cs Aplikoni

Depozitë dyshe +180 rrotullime falas

T & Cs Aplikoni

100% deri në 300 € +300 rrotullime falas

T & Cs Aplikoni