II. Erzsébet királynő: Őfelsége legjobb versenylovai és lóverseny-emlékei

Kezdőlap » Hírek » II. Erzsébet királynő: Őfelsége legjobb versenylovai és lóverseny-emlékei

Erzsébet királynő élvezte a lóversenyt, és hihetetlen sikereket ért el. Az egyetlen nagyobb brit verseny, amelyet nem tudott megnyerni, az Epsom Derby volt.

II. Erzsébet királynő élethosszig tartó támogatója volt a sportnak, és szívesen lovagolt is. Őfelsége általában június elején jelent meg a Royal Ascotban. A legjelentősebb győzelmei ezen a helyszínen a Phantom Gold 1995-ben és a Gold Cup with Estimate 2013-ban voltak.

Gyönyörű díszőrség alakult a királynő platina jubileumának megünneplésére. Ezen kívül a királynő színeit is ünnepelték az idei Derbyn. A csúcspont az volt, hogy 40 egykori és jelenlegi zsoké gyűlt össze egy látványos bemutató érdekében.

Sajnos Erzsébet királynő elhunyt.

Mit jelentett Erzsébet királynő a lovak világának

Miután Erzsébet királynő a Sport of Kings hűséges szövetségese volt, a lóversenyzést a nyilvánosság előtt tartotta, és megőrizte az elegancia auráját.

Erzsébet királynő – az évek legjobb lovai

Vessünk egy pillantást a legjobb lovakra, amelyek Őfelsége II. Erzsébet királynőhöz tartoztak.

Dicsfény

A királynő uralkodásának kezdetén első szupersztárja, Aureole közel került ahhoz, hogy megnyerje az 1953-as Derbyt.

Aureole zöld kétéves volt, aki látványos háromévessé nőtte ki magát. A csikó megnyerte a Linfield Derbyt, majd kiváló versenyt futott, hogy második legyen Epsomban, amit csak Gordon Richards cáfolt meg Pinzán, a kedvencen.

Négy évesen páratlan sikereket ért el, kényelmesen megnyerte a Koronázási Kupát Epsomban. Ezután megszerezte a Hardwicke Stakes-t trénerének, Cecil Boyd-Rochfortnak, csak éppen most verte meg a francia csikós Janitort.

Aureole letette lovasát a VI. György király és Erzsébet királynő cövek rajtjához vezető úton. Ló és zsoké azonban csodálatosan visszatért, és legyőzte Dariust az utolsó futamában, mielőtt visszavonult volna.

Carozza

Őfelsége első klasszikus győztese Carrozza volt, aki egy közepes kétéves kezdettől fokozatosan fejlődött a karrierje felé.

A ló megnyerte az 1000 Guineát, és végül negyedik lett a klasszikuson. De jóvátette magát azzal, hogy megnyerte a Classicot Epsomban, amikor a briliáns Lester Piggott nyeregben ült.

Piggott és Carrozza szorosan kitartott a The Oaks megnyeréséért, így Őfelsége lett az év legjobb lótulajdonosa Nagy-Britanniában.

Doutelle

Doutelle, annak ellenére, hogy nem nyert annyi elismerést, mint Carrozza, az első nagy tét győztes, akit a királynő tenyészt.

Doutelle hihetetlenül következetes ló volt, megnyerte a Derby Trial-t és az Ormonde Stakes-t, valamint helyezést ért el a VI. György és Erzsébet királynő tétben, valamint az Arany Kupában.

A királynőt megkérték, hogy sorolja fel öt kedvenc versenylovát. A válasza? Doutelle, Aureole, Highclere, Phantom Gold és Estimate.

Doutelle nyugdíjba vonult a Sandringham Stud-ba (a monarchia tulajdonában), ahol néhány évvel később sajnos megszakadt ménkarrierje.

Pall Mall

1958-ban a sokkoló 2000-es guineai győztes Pall Mall lett. Doug Smith alatt ez a Cecil Boyd-Rochfort csikó volt Őfelsége első házi tenyésztésű Classic győztese.

A Royal Ascotban aratott New Stakes-győzelmet követően várnia kellett a thirski Classic Trial győzelméig, hogy visszakerüljön a győztes körbe.

Aztán a Newmarket Classicon futva 20/1-es szorzóval teljesített. Ezután megnyerte a Lockinge Stakes-et, amit 1959-ben ismét megtett.

Pall Mallt a Timeform a lehető legmagasabb értékeléssel tüntette ki, és négyéves szezonja végén visszavonult.

Highclere

Highclere igazi bajnok volt a versenyzésben, ugyanolyan lenyűgöző családi örökséggel.

Dick Hern képzettje, őfelsége egyike volt az 1970-es évek két klasszikus győztesének. Az 1000-es Guineasban egy pofaszakállal győzött Joe Mercer pilóta vezetésével, Dick Hern trénerrel.

Highclere-t várták az Oaksban, de inkább a francia megfelelőt választotta, és a The Queen részvételével nyert.

Highclere kiváló kanca volt, és mint ilyen, számos jól ismert lovat termett, köztük a Height of Fashiont, aki 2000 Guinea-t és Derby-győztes Nashwant termelte.

Dunfermline

Dunfermline 1977-ben az Oaks és a St Leger népszerű győztese volt. A királynő második kettős klasszikus nyertese az évtized során, őfelsége ezüst jubileumi évében nyert.

Annak ellenére, hogy két évesen nem nyert, Dunfermline könnyedén megnyerte a Pretty Polly Stakes-t, amikor visszatért a holtszezonból. Az Epsom Classicot is háromnegyed hosszúsággal nyerte meg, ami azt mutatta, hogy kivételes csikó.

Azt várták, hogy állítólag bevegye a St Legert, de a Dunfermline legyőzte őt egy hosszabb párharcban a doncastle-i gyepen.

Erzsébet királynő is jelen volt, amikor a Willie Carson által lovagolt Dunfermline alig tartotta meg a győzelmet a Freeze the Secret felett.

A divat magassága

A Height Of Fashion a tenyészkancai pályafutása alatt és után a versenyeken elért eredményeiről nevezetes.

Kétéves korában veretlen volt, diadalmaskodott az Acomb Stakes-ben, a May Hill Stakes-ben és a Fillies' Mile-ban. Aztán a következő évben megnyerte a walesi hercegnő tétjét a Newmarketben.

A Height OF Fashion később kiváló kancának bizonyult, olyan bajnok versenylovak születtek, mint Nashwan és Ghanaati.

Fantom arany

A Royal Ascotban 1995-ben Frankie Dettori vezette Őfelsége Phantom Gold-ját Lord Huntingdon tréner Ribblesdale Stakes győzelméhez, ami a zsoké karrierjének csúcspontja.

Ebből az alkalomból felzaklatta az Oaks második helyezettjét, a Dance A Dream-et. Később ugyanabban az évben megnyerte a St. Simon Stakes-t Newburyben.

A Newbury-i Geoffrey Freer Stakes-ben Dettori második és egyben utolsó győzelmét a Phantom Goldon azelőtt érte el, hogy hivatalosan visszavonult volna a tenyésztéstől.

Carlton Ház

Aureole második helyen végzett a Derbyben, de Carlton House talán közelebb volt ahhoz, hogy győzelmet adjon Őfelségének a rangos síkfutásban.

A királyi futó, akit Sir Michael Stoute edzett, sok reményt fűzött a 2011-es yorki Dante Stakes megnyerése után. Ezt a versenyt széles körben az Epsom Classicra való felkészülés legjobb módjaként tekintették.

Ez volt az elmúlt évek egyik leghíresebb Derbyje – Pour Moi és Mickael Barzalona nyert, aki eksztázisban állt fel a nyeregben. Carlton House volt a verseny favoritja, és azonnal kihívta a versenyt, de későn kikapták, és csak a harmadik helyen ért célba.

Később megnyerte a Gerard Stakes brigadérost. Ezután az ausztráliai Gai Waterhouse-ba küldték, ahol kis különbséggel elveszítette a Group One Ranvet Stakes-et.

Becslés

Két évvel azután, hogy a Carlton House majdnem nyert, Sir Michael Stoute és Ryan Moore ismét együtt dolgozott. Ezúttal megnyerték az Ascot Arany Kupát a Royal Meeting for Her Majesty versenyen, egy olyan futamot, amelyet 2013 előtt még soha nem nyert meg.

A becslések azt mutatták, hogy maradhat, amikor 2012-ben megnyerte a Queen's Vase-t a Royal Ascotban. Jól szerepelt a Glorious Goodwood és a Doncaster Kupában is.

És ez bebizonyosodott a következő évben, amikor kis különbséggel megnyerte az Ascot Arany Kupát a boldog uralkodó előtt. Őfelsége ezután bement a győztes kifutójába, hogy üdvözölje a lovat, és átvegye a trófeát. Valóban különleges pillanat.

Dartmouth

Dartmouth versenyzői karrierje nem indult inspirálóan. Hároméves korában három hendikepet nyert, de 2016-ban gyorsan sztármaradvány lett, megnyerve az Ormonde Stakes-t, majd a Hardwicke Stakes-t a Royal Ascotban Olivier Peslier irányításával.

A Dartmouth megnyerte a 2017-es Yorkshire Kupát, miközben Ryan Moore lovagolta. Ez volt az utolsó versenye, mielőtt ménesbe ment.

A királynő 24., egyben legutóbbi Royal Ascot győztese Tactical volt, aki 2020-ban megnyerte a Windsor Castle Stakes-t. Ez 67 évvel azután történt, hogy első győzelmet aratott az eseményen. A Tactical-t Andrew Balding képezte ki, és James Doyle lovagolta.